رده محصول

تماس با ما

چینگدائو نما صنعتی شرکت با مسئولیت محدود

آدرس: اتاق 2601 ساختمان Shuangfu، No.887، چین چینگدائو جاده Tong'An

پست الکترونیکی:nama@nama.cn

تلفن: + 86-532-85027077

فکس: + 86-532-85027677

نما برف تایر

- Jan 10, 2019 -

لاستیک برف — نیز نامیده می شود، تایر — لاستیک برای استفاده در برف و یخ طراحی شده است. لاستیک برف طراحی آج با شکاف بزرگتر از کسانی که در لاستیک افزایش کشش در برف و یخ است. لاستیک چنین که گذشت زمستان خاص کشش test عملکرد نمایش نماد "ذرات برف کوه سه قله" بر دیوارههای خود برخوردار شوند. گروه محصولات طراحی شده برای شرایط زمستان به رانندگی در دمای زیر 7 درجه سانتی گراد (45 ° F) بهینه شده است. برخی از لاستیک برف ناودانی های فلزی یا سرامیکی است که بیرون از تایر برای افزایش کشش بر روی یخ یا برف سخت بسته بندی شده اند. ناودانی پیاده رو خشک باعث گرد و غبار و سایش را در مسیر چرخ ایجاد abrade. [2] مقررات که نیاز به استفاده از لاستیک های برف یا اجازه استفاده از ناودانی کشور در آسیا و اروپا و ایالت/استان در شمال امریکا را متفاوت می باشد.

مربوط به لاستیک برف هستند کسانی که با امتیاز M + S است که نشان دهنده قابلیت "تمامی فصل" — ساکت تر در جاده های روشن اما توانایی در برف یا یخ از تایر زمستانی.


شرایط جاده در زمستان

لاستیک برف بر روی انواع سطوح، از جمله پیاده رو (خشک یا مرطوب) و گل و یخ یا برف عمل می کنند. طراحی آج لاستیک برف اقتباس شده است عمدتا به اجازه نفوذ برف به آج که فشردگی در آن و مقاومت در برابر لغزش را فراهم می کند. [4] قدرت برف توسط فشردگي بستگی به خواص برف که بستگی به محتوای آن درجه حرارت و آب — برف خیس کننده است، گرمتر قرارداد بهتر از خشک، سرد برف تا به نقطه که در آن برف مرطوب که آن جاده تایر روان است رابط. جدید و برف پودر تراکم 0.1 به g/cm3 0.3 (6 به 20 فوت پوند/مس). ممکن است برف فشرده تراکم 0.45 به 0.75 g/cm3 (28 فوت پوند/مس 47).

برف یا یخ پوشیده جاده های ترمز و رساندن اصطکاک در مقایسه با شرایط خشک در حال حاضر. خواص اصطکاک جاده برف، به ویژه تابع دما است. در دمای زیر −7 ° C (20 درجه فارنهایت)، بلورهای برف سخت تر و ایجاد اصطکاک بیشتر به عنوان عبور تایر بر آنها از شرايط گرمتر با برف یا یخ بر روی سطح جاده است. با این حال، به عنوان افزایش درجه حرارت بالاتر −2 ° C (28 ° F)، حضور آب به طور فزاینده ای روان برف یا یخ و تایر اصطکاک کاهش می یابد. آب دوست لاستیک ترکیبات کمک ایجاد اصطکاک در حضور آب یا یخ.


شرایط خشک و مرطوب برف در جاده ها


خودرو در سرد، خشک، پودر برف ارائه می دهد که نسبتا بهتر کشش از برف مرطوب.


وسایل نقلیه در گرم و مرطوب، دارای دانه های ریز برف جاده کاهش کشش روبرو می شوند.


Treads

برف تایر با ناودانی فلزی که بهبود کشش بر روی سطوح پوشیده از یخ.


ویژگی های است که برف لاستیک از لاستیک های "تمامی فصل" و تابستان تشخیص می تواند شامل: آج باز های عمیق, که نسبت خالی بین لاستیک و فاصله بین لاستیک سخت نسبتا بالا است

بلوک شانه — آج طراحی آج تخصصی در خارج از تایر برای افزایش برف تماس و اصطکاک

باریک نسبت بین قطر تایر و آج عرض به حداقل رساندن مقاومت از اثر شخم تایر از طریق برف عمیق تر

ترکیبات لاستیک های آب دوست است که بهبود اصطکاک بر روی سطوح مرطوب

Siping اضافی، و یا شکاف های نازک در لاستیک که لبه تر گاز گرفتن ارائه و بهبود کشش بر روی سطوح مرطوب و یا یخ زده.

شرایط مرطوب فیلم سخت فشرده برف یا یخ نیاز به ناودانی یا زنجیر.


ناودانی

بسیاری از حوزه های قضایی در آسیا و اروپا و شمال امریکا فصلی اجازه لاستیک برف با ناودانی های فلزی یا سرامیکی برای بهبود ادراک در یخ یا برف بسته بندی شده. این لاستیک در سایر حوزه های قضایی ممنوع است و یا در طول ماه های گرم تر به دلیل آسیب آنها می شود به سطح جاده. ناودانی فلزی توسط پین سخت در مواد نرمتر پایه, کپسوله سازی گاهی به نام ژاکت ساخته شده است. پین اغلب از کاربید تنگستن بسیار سخت با کارایی بالا سرامیک ساخته شده است. پایه نرمتر بخشی است که مجریان داربست در لاستیک تایر است. همانطور که می پوشد تایر با استفاده از, که سطح آن را در مورد سطح لاستیک است در حالی که سخت پین را می پوشد که رفتن به بیرون از تایر پایه نرمتر می پوشد. پین خارج شدن باید حداقل 1 میلی متر (0.04 در) برای تایر به کارکرد درست. لاستیک برف یخ و برف چوبکشی مخالف حذف، اما آنها تا حد زیادی خطرات را کاهش می دهد.

Studdable لاستیک با سوراخ های پلاستیکی در آج تایر لاستیک تولید می شوند. معمولا 80-100 حفره های پلاستیکی در هر تایر برای درج داربست وجود دارد. درج با استفاده از ابزار ویژه ای است که اسپرد سوراخ لاستیک که ژاکت میخ می تواند درج شود و لب پایین ژاکت سادگی می تواند به پایین سوراخ نصب شده انجام می شود. فلز ناودانی در ارتفاعات خاص برای مطابقت با عمق سوراخ تولیدات به آج تایر بر عمق آج آمده. وقتی لاستیک در رانده شده اند، به همین دلیل گل میخ فلزات تنها وارد می شود. گل میخ مناسب درج نتایج در غلاف فلزی است که خیط و پیت کردن با سطح تایر آج تنها قسمت پین که protrudes داشتن.

وقتی آمد ناودانی با سطوح آنها سطح آسفالت و بتن abrade. این می تواند منجر به ایجاد آلاینده گرد و غبار و در مسیر چرخ است که مانع از زهکشی مناسب می پوشند. به همین دلیل نوک لاستیک، حداقل فصلی در بسیاری از حوزه های قضایی ممنوع است.


فعل و انفعالات تایر – برف

برف فشرده توسعه مقاومت در برابر لغزش همراه برشی موازی هواپیما به منطقه تماس تایر بر روی زمین. در همان زمان پایین treads تایر فشرده برف که در آنها، همچنین ایجاد اصطکاک تحمل می کند. فرآیند فشرده برف درون treads نیاز به آن را در زمان آج کامپکت برف نو در نوبت بعدی اخراج می شود. فشردگی در تماس با فرایند آثار هر دو در مسیر سفر برای نیروی محرکه و ترمز، بلکه پهلو برای رساندن.

عمیق تر برف که تایر از طریق, بالاتر مقاومت مواجه تایر، رول آن فشردگی برف آن برخورد و گاوآهن برخی از آن به هر دو طرف. در برخی از نقطه در زاویه داده شده از زمین دشوار، این مقاومت بیشتر از مقاومت در برابر لغزش با آج تماس با برف حاصل می شود و تایر با قدرت شروع به لغزش و چرخش. برف عمیق تر بدان معنی است که بالا رفتن از تپه بدون چرخش چرخ شده سخت تر می شود. با این حال، ایدز اثر شخم/فشردگی در ترمز که مقاومت نورد را ایجاد می کند.


یک جفت: درباره طراحی الگوهای تایر بعدی: NAMA Mud Terrain MT لاستیک

اخبار مرتبط

Related Products